Podmínky, které mohou vyžadovat zvláštní pokyny pro cvičení

Podmínky, které mohou vyžadovat zvláštní pokyny pro cvičení

Jezte hojně rostliny, zdravé tuky a libové bílkoviny s mírou a rafinované cukry střídmě.Jíst rozumné porce, vyvarovat se přejídání a jíst dostatečně pravidelně, abyste se vyhnuli nadměrnému hladu, může také pomoci udržet zdravou hladinu cukru v krvi a chránit před touhami po jídle. Přesný rozvrh jídla je méně důležitý než nalezení rutiny, která vám vyhovuje a která vám umožní jíst v rozumném kalorickém limitu pro váš věk, váhu a úroveň aktivity – a zároveň se budete cítit spokojeni se svou stravou. Někomu vyhovuje malá, častá jídla, zatímco jiní mají větší úspěch, když jedí tři jídla denně s malým nebo žádným mlsáním mezi jídly.Strava plná potravin v kombinaci s pravidelným cvičením může mít silný stabilizační a povznášející účinek na náladu.Výběr nezpracovaných a biopotravin, kdykoli je to možné, může pomoci snížit zátěž environmentálních toxinů, které znepokojují mnohé z nás. Pití velkého množství vody – a místo kalorických nápojů, jako jsou limonády, džusy a „energetické“ nápoje – může také pomoci tělu v jeho přirozených detoxikačních procesech.

Spíše než se trápit společným jedením určitých potravin je lepší zaměřit se na kvalitu potravin, které si vybíráte, a na množství, ve kterých je jíte, a zároveň pracovat na začlenění udržitelného cvičení na podporu zdravého životního stylu.

Ať už o nich mluvíte jako o proteinových tyčinkách, energetických tyčinkách, výživných tyčinkách svačinových/jídelních tyčinkách nebo potravinových tyčinkách, tyto doplňky stravy sdílejí jeden důležitý faktor: pohodlí. Nutriční tyčinky slouží k široké škále účelů pro různé populace:

Výživa před nebo po tréninku pro sportovce nebo aktivní jedinceSvačina mezi jídly k rychlému potlačení hladu nebo nízké hladiny cukru v krviZvyšte denní spotřebu bílkovin nebo kaloriíNáhrada jídla

Navíc se ukázalo, že tyto energeticky nabité potravinové tyčinky potenciálně podporují programy na hubnutí. Několik studií naznačilo, že snacking bohaté na bílkoviny může zvýšit pocit sytosti a ve skutečnosti pomoci usnadnit hubnutí. V longitudinální studii z roku 2011 vědci dávali 17 mužům a ženám s diabetem 2. typu ráno a odpoledne středně bohaté svačiny s vysokým obsahem bílkovin (7 až 12 gramů bílkovin) po dobu čtyř týdnů a výsledky porovnávali s jejich normálními stravovacími návyky po dobu čtyř týdnů. Subjekty, které jedly dvě svačiny s vysokým obsahem bílkovin, ztratily během čtyřtýdenního období mírné, ale významné množství hmotnosti (1 kg). Je příznačné, že výzkumníci zaznamenali, že ke snížení hmotnosti subjektů došlo beze změn v celkovém příjmu energie.

Odvětví výživy a snack barů zaznamenalo v posledních pěti letech dramatický nárůst tržeb a mnozí předpovídají, že tento trh do roku 2018 dosáhne tržeb 6,2 miliardy dolarů.

S tolika tyčinkami na trhu, jak si vybrat, která je pro vás ta pravá? Zde je pět klíčových faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výběru baru:

Kvalita ingrediencí – První věc, na kterou byste se měli podívat, je seznam ingrediencí. Jaký druh bílkovin, cukrů a tuků obsahuje?Účel a aplikace na cíle – Pomohou vám tyto tyčinky splnit váš cíl, jako je hubnutí/přírůstek, palivo nebo energie nebo zlepšení zdraví? Nahradí nebo doplní tyčinka jídlo (běžné jídlo nebo před/po tréninku)?Pověst značky – Má značka dobrou pověst? Čtení online recenzí proteinových tyčinek vám může pomoci identifikovat vysoce kvalitní značky.Hodnota za peníze – Jak drahé jsou tyčinky? Proteinové tyčinky obvykle stojí mezi 1 a 3 dolary, v závislosti na kvalitě a značce. Porovnejte ingredience a tvrzení, abyste se ujistili, že neobětujete kvalitu za cenu.Chuť a chuť – Zní vám příchuť dobře? Je zřejmé, že si budete chtít vybrat dobrou příchuť, takže tyčinky vlastně chcete jíst. Využijte spotřebitelské recenze a hodnocení, protože ty mohou být skvělým výchozím bodem pro výběr těch nejlepších příchutí.

Zde je rozpis některých nejprodávanějších a vysoce hodnocených proteinových tyčinek, které jsou aktuálně na trhu (bez konkrétního pořadí):

*NET sacharidy = celkové sacharidy + vláknina + cukrové alkoholy

1. Quest Bary

Příchutě: 15Tyčinky (60g) obsahují:Kalorie: Přibližně 190Bílkoviny: 21 gSacharidy: 20 g (3–5 g čistých sacharidů)Vláknina: 17 gTuky: 6-7g (2-3g nasycené mastné kyseliny)Zdroje makroživin:Zdrojem rapid slim v ceně lékárny bílkovin je syrovátkový izolát, který obsahuje více než 90 % čisté bílkoviny a aminokyselin a bylo prokázáno, že umožňuje vyšší rychlost trávení a vstřebávání.Zdrojem sacharidů jsou prebiotická vláknina a cukerné alkoholy.Zdrojem tuku jsou především mandle, kakaové máslo a palmový olej.Tyčinky Quest neobsahují umělá plniva jako xylitol, glycerin a malitol.BezlepkovýCena za bar: $ 2 – $ 2,50

2. Výzkum ISS Oh, ano, jeden pruh

Příchutě: 8 Tyčinky (60g) obsahují: Kalorie: 210Bílkoviny: 21-22 g Sacharidy: 23 g (2 g čistých sacharidů)Tuky: 7-8 g (5 g nasycených tuků)Zdroje makroživin:Zdrojem bílkovin je směs izolátu syrovátkové bílkoviny a izolátu mléčné bílkoviny.Zdroje sacharidů jsou z cukerných alkoholů a vlákniny, především s dalšími sacharidy z kakaového prášku a tuků/olejů.Zdroje tuku jsou především ze slunečnicového másla a palmojádrového oleje.Certifikováno bez lepkuCena za bar: $ 2 – $ 2,30

3. Čistý protein

Příchutě: 25 Tyčinky (50 g) obsahují:Kalorie: 200Bílkoviny 21-22g Sacharidy: 17-20 g (8 g čistých sacharidů)Tuky: 4-5g (2-3g nasycené mastné kyseliny)Zdroje makroživin:Obsah bílkovin je směsí koncentrátu syrovátkové bílkoviny, izolátu syrovátkové bílkoviny a izolátu mléčné bílkoviny.Obsah sacharidů je z cukru, sušeného mléka, cukrových alkoholů a vlákniny, především s dalšími sacharidy z kakaového prášku a tuků/olejů.Obsah tuku je především z ořechů, ořechových olejů, palmojádrového oleje a mandlového másla.K dispozici několik bezlepkových možnostíCena za bar: 1,75–2 USD

4. Power Crunch

Příchutě: 7Tyčinky/oplatky (40g) obsahují:Kalorie: 200Bílkoviny: 13-15gSacharidy: 10-12g (4g NET sacharidů)Tuky: 12-13 g (6 g nasycených tuků)Zdroje výživy:Zdrojem bílkovin je směs syrovátkových bílkovin z hydrolyzovaného syrovátkového proteinu, syrovátkového proteinového izolátu a mléčného proteinového izolátu.Sacharidy získané z obohacené pšeničné mouky, sladové mouky z ječmene, cukru a kakaa zpracované alkalickou fruktózou.Zdrojem tuku je především palmový olej.K dispozici jsou bezlepkové varianty a příchutěCena za bar: 1,30 – 2 USD

5. Clif Bar Builder’s

Příchutě: 5 základních příchutí a 2 další příchutě Protein Max tyčinky:Kalorie: 280Bílkoviny: 20 g většinou ze Soy IsolateSacharidy: 29–30 g (přibližně 20 g čistých sacharidů)Tuky: 10 g (5 g nasycených tuků)Zdroje výživy:Zdroj bílkovin je primárně z organického sójového koncentrátu.Sacharidy primárně z organických zdrojů (složení #2-5 řepná šťáva, organický sirup z hnědé rýže a organický sušený třtinový sirup) a inzerované jako nízkoglykemické.Zdroje tuku z palmového oleje a ořechů.Nejsou k dispozici žádné bezlepkové možnostiCena za bar: 1,75–2,50 USD

Cvičení může zvýšit dlouhověkost a kvalitu života; zlepšit energii, sílu, rovnováhu a koordinaci; a působí jako silný lék proti bolesti a antidepresivum. Jeho přínosy se mohou dotknout všech lidí, možná zejména těch, kteří mají zdravotní potíže. Ale mnoho lidí neví, jaké zásady cvičení dodržovat pro optimální zdraví a zvládnutí jejich nemoci nebo poruchy. Pokud to zní jako vy, nehledejte nic jiného než svého lékaře a místní ACE certifikované Advanced Health Fitness specialista.

Začněte u svého praktického lékaře

Před zahájením cvičebního programu si promluvte se svým lékařem. Zeptejte se na zvláštní omezení, kterých si musíte být vědomi, a zeptejte se svého lékaře, zda vás může doporučit ke fitness profesionálovi, který má zkušenosti s tréninkem klientů s vaším stavem.

Certifikovaní fitness profesionálové dělají rozdíl

Certifikovaný fitness profesionál se zkušenostmi s prací s jednotlivci s vaším zdravotním stavem vám může pomoci nastartovat fitness program a zajistit, že váš program bude bezpečný, efektivní a příjemný. Klíčem je najít tu správnou osobu, která bude vyhovovat vašim potřebám. Udělejte to položením otázek, jako například:

Kde jste získal vzdělání a zkušenosti v oblasti cvičení? Jaké máte certifikace? (Ujistěte se, že obdržel certifikaci od akreditované a renomované organizace.)Jaké jsou vaše zkušenosti s tréninkem jedinců s mým zdravotním stavem?Máte nějaké obavy ohledně mého školení? Pokud se necítíte dobře trénovat mě, můžete mě odkázat na jiného zkušeného trenéra?Jaké máte znalosti o mém zdravotním stavu? (Kromě současných znalostí zkuste zjistit, zda je trenér motivován dozvědět se více o vašem stavu, aby vám mohl poskytnout tu nejlepší péči.)Co mohu očekávat, že dosáhnu cvičebním programem?Mohu kontaktovat další vaše klienty a zeptat se jich na jejich zkušenosti s prací s vámi? (Když s těmito klienty mluvíte, zeptejte se jich, zda byli spokojeni s jejich cvičením, zda byl trenér přesný a připravený, zda cítili, že jejich individuální potřeby byly vyřešeny, a na jakékoli další otázky, které máte.)

Řekněte fitness profesionálovi o svém celkovém zdravotním stavu, konkrétní nemoci nebo zranění a historii své fyzické aktivity. On nebo ona může provádět hodnocení kondice, jako je test rozsahu pohybu pro určitý kloub nebo kardiorespirační testy k měření srdeční frekvence během aerobního cvičení. Tyto informace vám a vašemu trenérovi pomohou stanovit realistické cíle a navrhnout bezpečný a účinný cvičební program.

Váš trenér může také požádat o rozhovor s vaším poskytovatelem zdravotní péče. (Tyto rozhovory o vašich osobních zdravotních informacích by měly probíhat pouze s vaším souhlasem.) Trenér může chtít požádat lékaře o konkrétní pokyny, objasnit cíle vašeho programu fyzické aktivity nebo se jednoduše představit jako člena zdravotnického týmu, který je které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Váš cvičební program

Až na výjimky kvalitní cvičební program zahrnuje kardiovaskulární trénink, odporový trénink a cvičení flexibility. A ať už cvičíte jeden na jednoho nebo ve skupině, trénink by měl postupovat od počátečního, snadného úsilí k náročnému tréninku. Ujistěte se také, že vám jsou nabídnuty úpravy cvičení a doporučení cvičení přizpůsobené vaší kondici a schopnostem.

Cvičení může být důležitou, plnohodnotnou součástí zvládání chronického onemocnění nebo rekonvalescence po zranění. Domluvte se se svým poskytovatelem zdravotní péče a fitness profesionálem, abyste co nejlépe využili své zkušenosti s cvičením a zlepšili své zdraví a kvalitu života.

Podmínky, které mohou vyžadovat zvláštní pokyny pro cvičení

Kardiovaskulární onemocnění a rizikové faktory:• Hypertenze • Zvýšená hladina cholesterolu v krvi • Diabetes • Angina • Po infarktu nebo po bypassu • Onemocnění srdeční chlopně • Onemocnění periferního oběhového systému Dýchací stavy:• Astma • Rozedma plic Stav kostí nebo kloubů:• Bolesti v kříži • Osteoporóza • Pooperační/rehabilitační • Artritida Jiné stavy: • Neuromuskulární (mrtvice, Parkinsonova choroba, epilepsie, fibromyalgie) • Rakovina prsu • Poruchy zraku nebo sluchu • Těhotenství • Psychické poruchy • Mentální postižení Poznámka: Tento seznam není vyčerpávající, takže promluvte si se svým lékařem o úpravách cvičebního programu nebo omezeních specifických pro váš stav.

Dodatečné zdroje

Národní centrum pro fyzickou zdatnost a postižení: http://www.ncpad.org Klinika Mayo – Cvičení a postižení: Fyzická aktivita je na dosah: http://www.cnn.com/HEALTH/library/SM/0042. html Americká akademie fyzikální medicíny a rehabilitace: http://www.aapmr.org

Náhled PDFMáte pocit, že vaše hudba udává tempo vašeho cvičení? Náš výzkum prokázal to, co už víte – hudba ovlivňuje intenzitu cvičení. Exkluzivní studie ACE zjistila, že melodie mohou snížit vnímání námahy a zvýšit vytrvalost až o 15 procent. To znamená, že to, že se budete tlačit v posilovně, nebude tak špatné.

Pokud je hudba tak důležitá, pak bychom pravděpodobně měli mít v rukávu nějaké triky, jak se neustále inspirovat našimi hudebními výběry a přitom nevydělat peníze, nemyslíte? Mám co nejvíce hudby nahrané na náhradním iPodu, který žije v mém autě (starý, ale funguje to) a mám 3 sluchátka navíc (kdekoli můžu skončit bez páru). Kromě toho trávím čas zkoumáním a plánováním hudby pro mé tréninky. Použití nástrojů, o kterých se chystám diskutovat, nezabere příliš mnoho času a příprava mě skutečně vzrušuje, abych vyšel ze dveří a zapotil se!

Hudební zdroje

Můžete doslova držet tisíce skladeb v dlani, uspořádat je do seznamů skladeb pro různé scénáře cvičení a přeskakovat nebo opakovat podle libosti. Pokud jste ještě neskočili do rozjetého vlaku iPodu nebo MP3 přehrávače, je nejvyšší čas. Pokud potřebujete zdůvodnění, přejděte na výše uvedený výzkum a opakujte po mně: „Můj zážitek z cvičení bude mnohem lepší! Je to solidní investice.” O hudebních zdrojích bychom mohli diskutovat hodiny, ale pojďme to zredukovat na dva, které jsou považovány za nejrozšířenější a nejsnáze použitelné.

iTunes je KRÁL. Online prodejce hudby má pocit, jako by existoval odjakživa, ale není to ani deset let staré. V dubnu 2008 se oficiálně stala nejoblíbenějším hudebním prodejcem v USA a pro většinu z nás je to místo, kde si prohlížíme a vytváříme soundtrack pro naše životy. Za posledních devět let jsme určitě viděli, jak počet skladeb roste, délka ukázek se prodlužuje a rozmanitost možností vyhledávání nám otevřela oči pro více hudby, než jsme kdy mohli sníst. Samozřejmě jsme také viděli růst cen z 0,99 dolaru na 1,29 dolaru (u většiny skladeb) a viděli jsme, jak se platforma rozrostla do mekky všech médií včetně aplikací pro zařízení, filmy, televizní pořady, knihy, audioknihy a další ( což může být pro někoho zdrcující). Navigace je intuitivní a způsob, jakým nakupujete a ukládáte hudbu, je hračka. Nezapomeňte, že stále můžete vzít všechna CD, která máte doma, a dostat je do iTunes, abyste si ze svých starých skladeb vytvořili ty nejlepší seznamy skladeb. iTunes je skutečně zlatým standardem pro nákup, ukládání, organizování a poslech hudby.

Spotify se rychle stává blízkou sekundou iTunes (a je mým osobním favoritem!). Můj dobrý přítel Julz Arney říká: “Je to, jako by Pandora a iTunes měly dítě!” Spotify je švédská hudební streamovací služba, která byla spuštěna v říjnu 2008. Služba byla v USA dostupná teprve nedávno (k 14. červenci 2011), ale rychle se stala oblíbenou mezi vášnivými spotřebiteli hudby. Spotify je hudební knihovna, která funguje velmi podobně jako tradiční knihovna. Hostuje spoustu hudby v kyberprostoru, kterou si můžete půjčit a používat, ale nemůžete si ji ponechat navždy. Z vašich melodií nemůžete vytvořit CD a můžete je přehrávat pouze na jednom zařízení najednou (počítače, iPody a iPhony se všechny snadno synchronizují). V závislosti na typu služby, kterou se Spotify máte, můžete neomezeně poslouchat hudbu, vzít si ji s sebou na cesty a hrát, když nejste na WiFi nebo 3G/4G síti. Nejlepší na Spotify je funkce „sdílení“. Je úzce propojena s Facebookem a po vzoru giganta sociálních sítí. Můžete vidět své přátele, to, co poslouchají, získat skladby z jejich oblíbených seznamů skladeb, přihlásit se k odběru seznamů skladeb, které se automaticky aktualizují, když majitelé aktualizují, a další. Můžete dokonce importovat svůj seznam skladeb iTunes do knihovny Spotify.

Shopping cart

close